Płytki Elabrick by Elastolith

ELASTOLITH jest holenderskim producentem jedynej w swoim rodzaju mineralnej płytki klinkierowej. Ręczną metodę produkcji opatentowano w 1962 roku i realizuje się do dzisiaj w niezmienionej formie. Płytki klinkierowe Elabrick by Elastolith, wraz z systemowym klejem, posiadają wyjątkowe właściwości, dzięki którym mogą być stosowane w zasadzie wszędzie.  Wszystkie produkty ELASTOLITH wytwarzane są od ponad 50-u lat w tej samej manufakturze, w holenderskiej miejscowości Haaksbergen, przy zachowaniu najwyższych standardów produkcji i jakości.

 

Mineralna płytka klinkierowa Elabrick by Elastolith produkowana jest tylko z naturalnych komponentów, w tym piasku kwarcowego, który stanowi ponad 93% jej zawartości oraz najwyższej jakości żywic. Płytki barwione są w masie, a wszelkie przebarwienia oraz nierówności powierzchni wykonywane są ręcznie, co gwarantuje niepowtarzalność i wyjątkowy charakter każdej płytki.

 • platnosc bialy

  Tanie rozwiązanie.

  Elabrick by Elastolith to tylko dwa elementy: Mineralna płytka klinkierowa i Specjalny Klej. Do stworzenia wyjątkowej ściany nie potrzebujesz NIC WIĘCEJ!

   

  System nie wymaga dodatkowej fugi z czasochłonnym spoinowaniem, ani impregnowania środkami zabezpieczającymi. Oszczędzamy na kosztownych narożnikach, gdyż płytkę można z łatwością wygiąć. Elabrick by Elastolithto najlżejszy klinkierowy system na świecie. Można go montować bezpośrednio do docieplenia bez użycia dodatkowych i bardzo kosztownych wzmocnień, które są konieczne przy okleinie z tradycyjnego klinkieru, ważącego często o kilkadziesiąt kilogramów na 1 m² więcej niż płytki Elabrick by Elastolith. Ze względu na dziecinnie prosty montaż możesz zaoszczędzić nerwy i pieniądze związane z zatrudnieniem "fachowca". Po prostu możesz zrobić to SAM!

   

 • prosta obrobka bialy

  Zrób to SAM!

  Montaż płytek klinkierowych Elabrick by Elastolith nie wymaga użycia żadnych specjalistycznych narzędzi i może być przeprowadzony przez każdą osobę, która posiada podstawową wiedzę z majsterkowania.  

   

  Zobacz 5 kroków, które dzielą Ciebie od stworzenia pięknej ściany swojego domu w zakładce "Zrób to SAM!".

 • fuga jest klejem

  Klej jest fugą.

  System Elabrick by Elastolith składa się tylko z dwóch elementów: mineralnej płytki klinkierowej oraz kleju, który jest jednocześnie fugą. Montaż płytek Elabrick by Elastolith, w odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań, rozpoczynamy od góry ściany. Pozwala to na zachowanie całej elewacji w czystości oraz uniknąć czasochłonnego czyszczenia zabrudzonych fugowaniem powierzchni. Fugi wykonuje się od razu, na bieżąco, poprzez rozprowadzenie nadmiaru kleju po krawędziach płytek płaskim pędzelkiem.  Elabrick by Elastolith nie wymaga impregnowania, ani żadnej innej formy zabezpieczania przed warunkami atmosferycznymi.

 • mlotek

  HAND MADE IN HOLLAND

   ...czyli ręczna robota.

  Płytki klinkierowe Elabrick by Elastolith wykonywane są ręcznie od ponad 50 lat w tej samej manufakturze w Holandii.

   

  Wszystkie przebarwienia, przepalenia, niuanse kolorystyczne, a także struktura powierzchni każdej płytki są dziełem człowieka. Oznacza to, że każda z płytek różni się od innych, dając w efekcie końcowym tak samo naturalny wygląd ściany jak ręcznie formowana cegła. Dzięki tym i innym niezwykłym właściwościom, ELASTOLITH zyskał zaufanie, między innymi, konserwatorów zabytków.

 • glob

  Gdzie? Wszędzie!

  Niewielka grubość oraz minimalna waga systemu rozwiązują większość problemów z montażem klinkieru. Na zewnątrz oraz wewnątrz budynków. 

   

  Niezwykłe właściwości systemu Elabrick by Elastolith pozwalają na montaż płytek bezpośrednio na docieplenie ze styropianu lub wełny mineralnej. Tym samym została wyeliminowana konieczność zastosowania kosztownej podkonstrukcji nośnej ze stali nierdzewnej, haków, konsoli lub nawet dodatkowych fundamentów, niezbędnych przy tradycyjnych rozwiązaniach.

   

  Elabrick by Elastolith to najlżejszy system elewacji klinkierowej na świecie. W tej kwestii ELASTOLITH nie ma sobie równych. Sprawdź gdzie można montować Elabrick by Elastolithw zakładce "Zastosowanie. Gdzie? Wszędzie!".

 • ico 0002 Inteligentny obiekt wektorowy

  Niesamowita kolorystyka płytek.

  Plus 6 kolorów kleju/fugi.

  Po przeszło 50 latach produkcji, w bazie ELASTOLITH znalazło się ponad 8000 receptur różnych kolorów płytek. Ze zrozumiałych względów w standardowej palecie barw znajduje się kilkadziesiąt pozycji dostępnych "od ręki". Dzięki opatentowanej w 1962 roku technologii laboratoria ELASTOLITH są w stanie odtworzyć każdy kolor i fakturę, bez znaczenia, czy próbka jest nowoczesnym produktem, czy też cegłą z historycznego zabytku.

   

  Dodatkowo system pozwala na kombinację jednego koloru płytki z aż sześcioma kolorami kleju, który jednocześnie jest fugą. Przy takich możliwościach stworzenie jedynej w swoim rodzaju elewacji jest tylko kwestią wyobraźni inwestora lub architekta. Sprawdź sam w zakładce "Kolorystyka".

Zrób to SAM!

 • Co potrzebujesz?

  potrzebujesz jedynie

  Narzędzia.

  Nożyczki, ołówek, sznurek, miarka, poziomica, pędzelek 12 mm.  ....
  Kliknij na obrazek, aby zobaczyć wszystkie narzędzia jakich potrzebujesz.

 • Montaż w 5 krokach

  1. krok 2. krok 3. krok 4. krok 5. krok

  1. Klejenie

  Przy pomocy pacy zębatej (4 mm) rozprowadź Specjalny Klej ELASTOLITH na powierzchni nie większej niż 1 m2.  Ze względu na szybkość schnięcia nie należy rozprowadzać kleju na większej powierzchni. 

  2. Dociskanie

  Natychmiast przycisnąć płytkę ELASTOLITH do świeżego kleju, przy odstępie fug 12 - 14 mm. Płytka musi być dokładnie dociśnięta całą swoją powierzchnią do kleju zaraz po jego rozprowadzeniu. Klej musi być świeży i wilgotny! Uwaga - Szybkość kleju zależy od temperatury i wilgotności względnej powietrza!

  3. Docinanie

  Elastyczną płytkę klinkierową ELASTOLITH możesz bez trudu przeciąć nożyczkami idalnie pod żądany wymiar. Docinki można zastosować w dalszym montażu.

  4. Narożniki

  W przypadku narożników elastyczną płytkę ELASTOLITH wystarczy odpowiednio zagiąć. Przy niższych temperaturach płytkę należy dogrzać w dłoniach i zaginać stopniowo, aby uniknąć mikropęknięć. Zbyt ostrą krawędź narożną ściany należy przeszlifować.

  5. Fugowanie

  Po dociśnięciu płytki należy rozprowadzić świeży klej po jej krawędziach przy pomocy płaskiego pędzelka o szerokości 12 mm. Należy przy tym zwrócić uwagę na wykonanie szczelnych fug, aby zablokować dostęp wody pomiędzy płytkę, a klej. Krawędzie płytek muszą być w całości powleczone klejem!

 • Zobacz poradnik Wideo

PU basen wojskowy 20 PU dom Grochowska Krakow 17 PU Krakowskie Trarasy 18 PU basen wojskowy 9 putka 15 MG 2493 IMG 30 University in Warsaw 9 MG 2518 PU osiedle Gliwice 18

1. Niezwykła okładzina fasad.

System Elabrick by Elastolith jest od ponad 50 lat stosowany do wykonywania najwyższej jakości okładzin fasad - zarówno przy budowie nowych budynków, jak i w przypadku renowacji. 

 

W tym czasie niezliczona ilość obiektów zyskała wspaniałe wykończenie w formie mineralnej płytki klinkierowej pochodzącej z Holandii, kraju o średniowiecznych tradycjach budowlanych. ELASTOLITH podtrzymuje te tradycje, dbając o elegancki i naturalny wygląd elewacji przy wielokrotnym obniżeniu jej kosztów.

99619 sevilla stairs 4 99607 altrot armchair 99222 2 99425 kitchen a99621 herbst bunt living room2 99917 rot nuance restauracja 6 99615 sleeping room 99601 office 3 ab99617 rot nuance sfeerbeeld 3

2. Wewnętrzne piękno.

Zadbaj o niezwykłą atmosferę w swoim mieszkaniu lub biurze. Możesz zdecydować się na łagodną biel, wyrazistą czerwień, industrialną szarość lub jeden z wielu innych odcieni kolorystycznych.

 

Zastosowanie mineralnej płytki klinkierowej Elabrick by Elastolith to gwarancja wyjątkowego klimatu i oryginalności Twojego wnętrza. Dlatego produkty ELASTOLITH są cenione i chętnie wykorzystywane przez dekoratorów wnętrz.

Tenement house at the Old City 7 bud. 2015.11 elastolith detal 1 University in Warsaw 7 Fence 1 IMG 5359 University in Warsaw 20 University in Warsaw 13 elastolith detal 3

3. Element dekoracyjny.

Okrągły słup? Półokrągłe ściany? Skomplikowane gzymsy? To miejsca idealne dla płytki klinkierowej Elabrick by Elastolith. Tam gdzie zastosowanie tradycyjnego klinkieru łączy się z technicznymi trudnościami, które lawinowo mnożą koszty oraz czas montażu, system Elabrick by Elastolith jest w swoim żywiole. Unikalne właściwości mineralnych płytek klinkierowych Elabrick by Elastolith pomogą rozwiązać naprawdę każdy architektoniczny problem.

Dowiedz się więcej