Najczęściej zadawane pytania

Jak gładka musi być powierzchnia do montażu?

Ze względu na niewielką grubość gotowego systemu Elabrick by Elastolith, która wynosi ok. 5 mm im gładsza jest powierzchnia, na której chcemy przykleić mineralne płytki klinkierowe, tym lepiej dla końcowego efektu wizualnego.

Czy mogę użyć Elabrick by Elastolith w ogrodzie?

Tak, ale należy zwrócić uwagę, aby podłoża były doskonale zabezpieczone przed wilgocią. Mokre mury oporowe, wilgotne ściany studni, czy nieosuszone podmurówki nie są dobrymi podłożami dla żadnego materiału. Przed zastosowaniem mineralnych płytek klinkierowych należy wilgotne podłoża osuszyć oraz zabezpieczyć poprzez zastosowanie odpowiedniej izolacji.

Czy Elabrick by Elastolith nadaje się do wykończen

Jak najbardziej. Elabrick by Elastolith można stosować na powierzchniach, które nagrzewają się do 100ºC. Oczywiście w trakcie montażu taka powierzchnia powinna być chłodna.

Na jakich powierzchniach można kleić płytki?

Płytki Elabrick by Elastolith mona montowana prawie kadym rodzaju podłoa, w tym na cianach z płyt gipsowo-kartonowych, gipsowo-włóknowych, z betonu komórkowego, silikatów, a nawet na powierzchniach z metalu czy PVC. System Elabrick by Elastolith może być montowany także bezpośrednio do warstwy dociepleniowej z wełny mineralnej lub styropianu o grubości aż do 30 cm. Dla polepszenia przyczepności należy gładką powierzchnię zagruntować gruntem systemowym Elastolith z dużą zawartością piasku kwarcowego. Przed każdym tego typu zadaniem zalecamy wykonanie próby.

Czy ELASTOLITH nadaje się do łazienki i kuchni?

ELASTOLITH to doskonały materiał do aranżacji wnętrz, w tym również łazienek i kuchni. Jednak w takich miejscach jak kabina prysznicowa, czy bezpośrednie sąsiedztwo płyty kuchennej radzimy zastosowanie gładkiego materiału o łatwo zmywalnej powierzchni.