PU basen wojskowy 7

Wyjątkowa przykład architektury basenu w Krakowie

Mineralna płytka klinkierowa Elastolith w kolorze Cordoba na szarej fudze, stworzyła minimalistyczną i ponadczasową elewację basenu wojskowego w Krakowie. 
W połączeniu z nowoczesnymi przeszkleniami i metalowymi elementami, fasada zyskała wyjątkowy charakter.

zobacz galerię
PU ApartamentyWroc 11

Apartamentowiec we Wrocławiu

Na tym budynku apartamentowym zastosowano ciekawe połączeniu płytki Luzern z jasnymi pasami wykonany za pomocą płytki Rhodos.

zobacz galerię
ekolan wintera int 008

Rezydencja Wintera w Gdańsku

Na tym ekskluzywnym budynku apartamentowym na gdańskiej Wyspie Spichrzów została zastosowana płytka z linii Haaksbergen (E.4961). Inwestycja pod ścisłą kuratelą konserwatora zabytków.

zobacz galerię
PU LETNICA014net

Nowa Letnica w Gdańsku

Kolejny, duży projekt realizowany przez spółkę ROBYG z wykorzystaniem płytek HAAKSBERGEN. Zastosowano płytkę E.8076 w formacie DF na fudze szarej piaskowej. 

zobacz galerię
PU Zabi Kruk 4

Biurowiec ZEFIR w Gdańsku

Dzięki płytce w kolorze VALENCIA w formacie DF 52 x 240 mm, ta bardzo nowoczesna i zarazem skomplikowana elewacja idealnie wkomponowała się w okoliczną, historyczną zabudowę Dolnego Miasta, w ścisły centrum Gdańska.

zobacz galerię
MG 2458

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Elewacja Wyższej Szkoły Zarządzania i Ekologii w Warszawie, nawiązująca do oryginalnego wyglądu historycznego budynku, ze wszystkimi gzymsami, nadprożami i parapetami jest po prostu piękna! Z radością prezentujemy Państwu ten fantastyczny obiekt ukazujący nieograniczone możliwości zastosowania Mineralnego Klinkieru z Holandii. 

 

Do tej realizacji wybrano płytkę Cordoba w formacie 71x240 mm.

zobacz galerię
PU POLANKI 6net

Kwartet Polanki w Gdańsku

Inwestycja dewelopera Euro-Styl / Dom Development. Zastosowano płytkę HAAKSBERGEN o oznaczeniu E.8050 w formacie 40 x 400 mm.

zobacz galerię
PU ROBYG nowe 9net

Tereny pofabryczne w nowym wydaniu

Na terenach pofabrycznych powstaje nowoczesne osiedle mieszkaniowe. Na potrzeby inwestora stworzyliśmy wyjątkową płytkę, w brązowej tonacji z przebarwieniam w odcieniach mocno przykurzonej bieli oraz w przedłużonym formacie 40 x 400 mm. Do płytki został dobrany klej/fuga w specjalnym, dedykowanym kolorze.

zobacz galerię
Putka 1

Centrum logistyczne pod Warszawą

Pod Warszawą powstał kompleks logistyczny-biurowy, który dzięki użyciu płytki E.2250 zdecydowania wyróżnia się spośród wielu podobnych tego typu realizacji w Polsce.

Zdjęcia dzięki uprzejmości firmy JAKON.

zobacz galerię
PU dom Wyry 21

Piękny dom na Śląsku

Na elewacji tego pięknego domu na Śląsku inwestor zdecydował się zastosować płytkę Bretagne na fudze antracytowej.

zobacz galerię
PU parking Gliwice 1

Parking wielopoziomowy

W ścisłym centrum Gliwic powstał wielopoziomowy parking. Dzięki płytce w kolorze Luzern na fudze antracytowej w nietypowym wiązaniu bryła budynku nabrała niespotykanego charakteru. Inwestycja pod ścisłym nadzorem konserwatorskim.

zobacz galerię
PU Straz Miejska Tarnow 20

Budynek Straży Miejskiej w Tarnowie

Na elewacji tego budynku zastosowano płytkę w kolorze Sahara.

zobacz galerię
PU Mariacka 1 10

Hotel przy Bazylice Mariackiej w Gdańsku

Pod ścisłym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków powstał hotal na ul. Mariackiej 1 w Gdańsku. Inwestycja sąsiaduje bezpośrednio z Bazyliką Mariacką. Konserwator wybrał płytki z linii Haaksbergen o oznaczniu E.6012 na fudze brązowej, które idealnia wpisały się w historyczną zabudowę Gdańska.

zobacz galerię
P1040586

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce to jeden z bardziej prestiżowych obiektów, na którym zastosowano system Elastolith. Inwestycja pod auspicjami Ministerstwa Kultury i pod ścisłą opieką konserwatorską. Jesteśmy dumnie, że mogliśmy uczestniczyć w powstawaniu tego wyjątkowego budynku. Zastosowano płytkę Cordoba na fudze szarej.

zobacz galerię
PU Tumskie Ogrody 3

Ogrody Tumskie we Wrocławiu

Kompleks mieszkaniowy Ogrody Tumskie to inwestycja, na potrzeby której Elastolith stowrzył płytkę w zupełnie nowym kolorze. Mieszanka modnych szarości i antracytu bardzo ciekawie skomponowała się z bryłą budynku.

zobacz galerię
PU Slusarska 3

Apartamenty na krakowskim Podgórzu

Zdjęcia prezentują pierwszy etap realizacji kompleksu mieszkalnego na krakowskim Podgórzu. Inwestor zdecydował się na wyjątkową płytkę w kolorze E.7212 z linii Haaksbergen na antracytowej fudze. 

zobacz galerię
PU Grochowska lato 5

Kamienica w Krakowie

Modernistyczna kamienica w krakowie i płytka Elastolith w kolorze Bretagne w formacie 40 x 370 mm.  Połączenia wyborne.

zobacz galerię
IMG 1895

Mokotowska Szpilka w Warszawie

System Elastolith / Haaksbergen może być z powodzeniem stosowany także na wysokich budynkach, w tym tych przekraczających wysokość 25 m, gdzie rygorystyczne przepisy pożarowe wymagają zastosowania materiałów niepalnych. Materiał Elastolith / Haaksbergen posiada klasę reakcji na ogień A2,s1-d0 i jest uznawany za produkt niepalny.

Jednym z przykładów zastosowania systemu Elastolith na budynku powyżej 35 m jest Mokotowska Szpilka w Warszawie. Inwestor zdecydował się na płytkę Hamburg.

zobacz galerię
MG 2518

Perełka na Starym Mieście w Elblągu

Tylko cztery dni zajęło dwóm wykonawcom przekształcenie brzydkiego, szarego kaczątka w cudo niezwykłej urody. Pod czujnym okiem konserwatora zabytków powstała, naszym zdaniem, najpiękniejsza kamieniczka na Starym Mieście w Elblągu.

 

Dzięki płytce z linii Rusticana (nr E.6012),  która zawiera błyszczące w słońcu opiłki Irydu, elbląska starówka wzbogaciła się o nowy klejnot.

zobacz galerię
IMG 8452

Biurowiec w Paniówkach

Na elewacji tego biurowca inwestor zdecydował się zastosować płytkę Bretagne na fudze antracytowej.

zobacz galerię
PU Chorzow meble 2

Sklep z antykami w Chorzowie

Od dawna nieużywany pawilon zyskał nowe życie. W Chorzowie powstał sklep z antykami, gdzie inwestor szukał idealnego rozwiązania na fasadę, która łączyłaby rustykalny charakter odniesień z nowoczesnym charakterem koncepcji. Dzięki zastosowani płytki z linii Haaksbergen o oznaczeniu E.6012 na fudze antracytowej udało się uzsykać zamierzony efekt.

zobacz galerię
PU KamieniceKos 1

Termomodernizacja zabytkowych kamienic

Laboratoria Elastolith stanęły przed nielada wyzwianiem, czyli doborem kolorystyki płytek do cegalnych elewacji zabytkowych, przedwojenny kamienic. Dla tego skomplikowanego projeku, czyli termomodernizacji przeszło 80 budynków, udało nam się stworzyć płytkę, która idealnie wpasowuje się w historyczną zaubodwę dzielnicy. Na niektórych zdjęciach można zaobserwować połączenie starego z nowym, czyli budynków z przeszło stuletnią cegłą i odtworzonych elewacji Elastolith,

zobacz galerię
PU blok Nowy Targ 6

Sahara w Nowym Targu

Płytka Sahara na fudze szarej świetnie uzupełniła koncepcję architektoniczną buynków mieszkalnych w Nowym Targu.

zobacz galerię
PU Hotel Krakow001m

Hotel Golden Tulip w Krakowie

W Krakowie powstał wyjątkowy budynek. Ten czterogwiazdkowy hotel dzięki płytce ELASTOLITH w kolorze Hamburg idealnie wtopił się w zabudowę historycznej dzielnicy Kazimierz. 

zobacz galerię
PU biuro Zablocie 7

Rekonstrukcja sufitów w Krakowie

Nietypowa realizacja w Krakowie, przy której musieliśmy się zmierzyć z wyzwaniem dobrania płytki do odtworzenia historycznych, ceglanych sufitów pod ścisłym okiem konserwatora zabytków. 

zobacz galerię
PU Wspolna Pila 3net

Żółty budynek w Pile

Płytka w kolorze Nevada na szarej fudze jest odpowiedzialna za piękny miodowy wygląd budynku wielorodzinnego w Pile. 

zobacz galerię
PU Sigma Kielno 13

Budynek biurowy w odcieniach szarości

Na potrzeby swojego budynku biurowego inwestor zdecydwał się zastosować płytkę w kolorze Madagascar na fudze antracytowej. 

zobacz galerię
PU Rakowicka 31

Rakowica Podkowa w Krakowie

Inwestycja mieszkaniowa w Krakowie w trakcie realizacji. Inwestor zdecydował się na połączenie płytek Cordoba oraz Colorado na fudze w kolorze szarym.

zobacz galerię
PU osiedle Gliwice 11

Alabama w Gliwicach

Czerwień płytki Alabama z ciemno-bordowymi wypaleniami uzodobiła elewacje budynków mieszkalnych w Gliwicach.

zobacz galerię
20170322 153116

Hotel w Rewie

Hotel Skipper wraz z ośrodkiem żeglarskim w nadmorskiej miejscowości Rewa, przy budowie którego zastosowano płytkę CORDOBA w wydaniu na fudze szarej. Klasyczna czerwień płytki dodała inwestycji zdecydowanej elegancji.

zobacz galerię
PU Chorzow meble 2

Sklep z antykami w Chorzowie

Od dawna nieużywany pawilon zyskał nowe życie. W Chorzowie powstał sklep z antykami, gdzie inwestor szukał idealnego rozwiązania na fasadę, która łączyłaby rustykalny charakter odniesień z nowoczesnym charakterem koncepcji. Dzięki zastosowani płytki z linii Haaksbergen o oznaczeniu E.6012 na fudze antracytowej udało się uzsykać zamierzony efekt.

zobacz galerię
PU Manufaktura Praska 14net2

Manufaktura Praska

Manufaktura Praska w Warszawie. Inwestor wybrał płytkę w kolorze Mediterranee, ale w wersji z gładką strukturą powierzchni. 

zobacz galerię
PU Karolewska Lodz 8

Renowacja Starej Szwalni w Łodzi

Renowacja budynku biurowego w Łodzi. Obiekt ten jest świetnym przykładem zastosowania systemu ELASTOLITH przy transformacji rozpadających się zabytkowych ruin, których pełne są nasze miasta, w nowoczesne technologicznie perełki.

 

Zastosowanie najlżejszego na świecie systemu elewacji klinkierowej pozwoliło na kompletne docieplenie budynku, które spełnia najbardziej wyśrubowane normy. To bardzo trudne zadanie przy renowacji starych obiektów. W tym przypadku zastosowano płytkę Sahara oraz Palermo.

zobacz galerię
Zrzut ekranu 2017 07 19 o 23.20.56

Jasny minimalizm gdyńskiego osiedla

Płytce ELASTOLITH w kolorze ALASKA ciekawie uzupełnia założony minimalizm eleganckiej zabudowy gdyńskiego osiedla.  

zobacz galerię
Lotos 17

LOTOS - budynek biurowy w Gdańsku

Korporacyjnym kolorem koncernu paliwowego LOTOS jest żółty. I taka miała być elewacja remontowanego budynku biurowego na terenie gdańskiej rafinerii.

 

Do tej realizacji architekt i inwestor zgodnie wybrali płytkę ELASTOLITH w kolorze Malta na brązowej fudze.

zobacz galerię
IMG 1057

Dom rustykalny

Na elewacji tego pięknego domu inwestor zdecydował się zastosować płytę CORSICA (Herbstbunt) na fudze brązowej. Za sprawą bardzo dużej ilości przebarwień i przepaleń oraz ręcznie wykańczanej struktury, Corsica pozwoliła uzyskać efekt rustykalnej ściany.

zobacz galerię
IMG 4161

Domy

Bez względu czy jest to renowacja starej kamienicy, budowa nowego domu pasywnego czy eleganckiej willi - szeroka kolorystyka, prostota montażu oraz holenderska jakość, powodują, że płytki ELASTOLITH doskonale sprawdzą czy na każdej inwestycji.

 

Galeria kilku wybranych realizacji w zróżnicowanej gamie kolorystycznej ELASTOLITH.

zobacz galerię
2

Wnętrza

Wykorzystaj unikalne właściwości płytek klinkierowych ELASTOLITH do rozwiązania wszystkich problemów związanych z aranżacją niepowtarzalnego wnętrza. Minimalna grubość i waga pozwalają na montaż na każdym podłożu. Ściany z płyt gipsowo kartonowych, gipsowo włóknowych, betonu komórkowego czy silikatów to idealne podłoża na ich zastosowanie.

 

Salon, korytarz, klatka schodowa, garaża, wnętrza sklepów i biur - nadanie im charakteru nowoczesnego loftu nigdy nie było tak proste!

zobacz galerię
Kwietna 17

Kamienica w Gdańsku

Kamienica w gdańskiej dzielnicy Oliwa to jedna z bardziej pracochłonnych realizacji w systemie ELASTOLITH. Przy tym projekcie wiernie oddtworzono oryginalny wygląd ponad stuletniej elewacji. Jest to zarazem wspaniały przykład wykorzystania Mineralnego Klinkieru przy docieplaniu historycznych budynków pod ścisłą ochroną konserwatorską.

 

W przypadku tej realizacji cały budynek ocieplono styropianem o grubości 20 centymetrów i wybrano płytkę w kolorze Oregon na fudze brązowej. Nad całością prac czuwał Wojewódzki Konserwator Zabytków. 

zobacz galerię
IMG 1349

Nowoczesne domy w Pruszczu Gdańskim

20 domów mieszkalnych powstaje pod Pruszczem Gdańskim. Jest to wyjątkowy projekt ze względu na monochromatyczna kolorystykę oraz rzadko spotykane wiązanie płytek klinkierowych w kolorach NEBRASKA na antracytowej fudze oraz ALASKA na fudze białej.

zobacz galerię
IMG 1388

EC1 wschód - Rewitalizacja nowego centrum Łodzi

Najstarsza łódzka elektrownia EC 1 powstała w 1907 roku i służyła mieszkańcom miasta aż do roku 2001. Miło nam poinformować, że mogliśmy, wraz z Firmą SKANSKA, brać udział przy rewitalizacji tego pięknego obiektu, stosując Elastyczną Płytkę Klinkierową ELASTOLITH w kolorze Sahara Rot z szarą fugą.

zobacz galerię
Mall at Cojnice 1

"BRAMA POMORZA" - Galeria Handlowa w Chojnicach

Realizacja kolejnego projektu z grupy dużych obiektów użyteczności publicznej. Nowa galeria handlowa w Chojnicach może się poszczycić piękną elewacją w kolorze Oregon na szarej fudze, w formacie 71x240 mm.

"Brama Pomorza" to największa tego typu inwestycja w tym regionie kraju. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy brać udział przy jej realizacji.

zobacz galerię
FullSizeRender 2

Budynek biurowy w Raciborzu

Nieduży budynek biurowy w Raciborzu jest przykładem ciekawej kompozycji płytki Elastolith w miodowym kolorze MURCIA z jasnym tynkiem, które razem podkreślają bryłę budynku.

zobacz galerię
IMG 0089

Zupełnie nowy kolor dla osiedla Villa Kiełpino w Gdańsku

Villa Kiełpino to zespół 14 luksusowych rezydencji z lokalizowanych w zielonej dzielnicy Gdańska Kiełpino Górne. Aby projekt spodobał się najbardziej wymagającym klientom do jego budowy musiały zostać użyte najlepsze materiały dostępne na rynku. Specjalnie na potrzeby tego projektu, wspólnie z inwestorem, opracowaliśmy jedyny w swoim rodzaju nowy kolor Elastycznej Płytki Klinkierowej ELASTOLITH

zobacz galerię
IMG 2587 1

Osiedle mieszkaniowe w Bydgoszczy

Często stosowana na dużych obiektach płytka w kolorze Cordoba z antracytową fugą nadała eleganckiego kontrastu elewacjom nowoczesnych budynków na osiedlu mieszkaniowym w Bydgoszczy.

 

Zestawienie tej barwy systemu ELASTOLITH z antracytową stolarką okienną oraz tynkiem okazało się strzałem w dziesiątkę!

zobacz galerię
IMG 0011

Antracytowe cokoły

Płytka BLACKPOOL (Antrazit) doskonale sprawdza się między innymi na podmurówkach, cokołach czy stafach garażowych, czego przykładek jest ta realizacja w Pile.

zobacz galerię
IMG 0800b

Osiedle przy Bielickiej

Przy ul. Bielickiej w Bydgoszczy powstało nowoczesne osiedle mieszkaniowe, którego elewację wykonano z płytek ELASTOLITH w kolorze Colorado na szarej fudze. Colorado to kolor starej, bardzo mocno przybrudzonej czerwonej cegły, dzięki czemu nowy budynek idealnie wpasowuje się w charakter dzielnicy. W strefie garażowej zastosowano także płytkę w kolorze Blackpool na fudze antracytowej.

zobacz galerię
99612 sahara rot dom 1

Dom w kolorze pomarańczowej cegły

W przypadku tej realizacji inwestor zdecydował się na kolor SAHARA ROT na fudze szarej, czyli odpowiednik klasycznej pomarańczowej cegły. Prostota i elegancja w najlepszym wydaniu.

zobacz galerię
Sercok Stacje BP 15

Pierwsze stacje paliw BP - Serock

Zakończyliśmy realizacje pierwszych stacji benzynowych spod szyldu brytyjskiego koncernu paliwowego BP. Do realizacji tego projektu przy obwodnicy Serocka wybrano standardową płytkę ELASTOLITH w kolorze ROT na szarej fudze.

zobacz galerię