40 lat - to nasze doświadczenie!

Płytki klinkierowe ELASTOLITH to wyjątkowy materiał elewacyjny, który od przeszło 40-u lat produkowany jest w holenderskiej manufakturze. Metodę produkcji opatentowano w 1962 roku i realizuje się do dzisiaj w niemal niezmienionej formie. System ELASTOLITH posiada wyjątkowe właściwości, dzięki którym może być stosowany w zasadzie wszędzie. Wszystkie produkty ELASTOLITH wytwarzane są przy zachowaniu najwyższych standardów produkcji i jakości oraz tylko z naturalnych komponentów.

 

ELASTOLITH daje do rąk projektantów nowe, nieograniczone możliwości aranżacji budynków, które dotąd były ograniczone lub nawet niemożliwe dla tradycyjnych materiałów. Stwórz swoją własną, w pełni zindywidualizowaną płytkę klinkierową i sprawdź w jaki sposób system ELASTOLITH rozwiązuje wszystkie problemy związane z projektowaniem ceglanych lub klinkierowych elewacji!

 • ico 0003 Inteligentny obiekt wektorowy

  9000 kolorów...

  … i Twój własny.

   

  9000 kolorów to bardzo dużo, jednak zawsze może się okazać, że brakuje tego jednego… dajemy Tobie zatem możliwość stworzenia własnej płytki klinkierowej pod kątem kolorystyki, formatu czy struktury.

   

  Laboratoria ELASTOLITH słyną z tego, że na podstawie dostarczonych próbek idealnie odwzorowują kolorystykę oraz strukturę powierzchni, łącznie ze wszystkimi przebarwieniami, przepaleniami i niuansami kolorystycznymi. Bez znaczenia, czy jest to próbka nowoczesnego elementu, czy ręcznie formowana cegła z kilkusetletniego muru. Efekt końcowy jest zawsze oszałamiający.

   

  Sprawdź sam w zakładce  "Kolorystka".

 • lekkosc

  7 kg/m².

  To waga gotowego systemu.

  Bardzo niska waga systemu ELASTOLITH pozwala na montaż płytek bezpośrednio na docieplenie ze styropianu lub wełny mineralnej. Wyeliminowana została konieczność stosowania kosztownej podkonstrukcji nośnej ze stali nierdzewnej, haków, konsoli lub nawet dodatkowych fundamentów, niezbędnych przy tradycyjnych rozwiązaniach.

   

  ELASTOLITH to najlżejszy system elewacji klinkierowej na świecie!

 • prosta obrobka

  HAND MADE IN HOLLAND

   ...czyli ręczna robota.

   

  Płytki klinkierowe ELASTOLITH wykonywane są ręcznie od ponad 50 lat w tej samej manufakturze w Holandii.

   

  Wszystkie przebarwienia, przepalenia, niuanse kolorystyczne, a także struktura powierzchni każdej płytki są dziełem człowieka. Oznacza to, że każda z płytek różni się od innych, dając w efekcie końcowym tak samo naturalny wygląd ściany jak ręcznie formowana cegła. Dzięki tym i innym niezwykłym właściwościom, ELASTOLITH zyskał zaufanie, między innymi, konserwatorów zabytków.

 • grubosc

  5 mm.

  To grubość gotowego systemu.

  Niewielka grubość oraz minimalna waga systemu rozwiązują większość problemów, na które natrafiają architekci i konstruktorzy przy projektowaniu docieplania budynków, jak chociażby starych kamienic. W tej kwestii ELASTOLITH nie ma sobie równych.

 • czas

  4 tygodnie.

  To oszczędność czasu montażu 1 m² ściany. 

  System ELASTOLITH składa się tylko z dwóch elementów: mineralnej płytki klinkierowej oraz kleju, który jest jednocześnie fugą. Montaż płytek ELASTOLITH, w odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań, rozpoczynamy od góry ściany. Pozwala to na zachowanie całej elewacji w czystości oraz uniknąć czasochłonnego czyszczenia zabrudzonych fugowaniem powierzchni. Fugi wykonuje się od razu, na bieżąco, poprzez rozprowadzenie nadmiaru kleju po krawędziach płytek płaskim pędzelkiem. System ELASTOLITH nie wymaga impregnowania, ani żadnej innej formy zabezpieczania przed warunkami atmosferycznymi.

Hotel Krakow 1 3 MG 3 IMG 31 Tenement house at the Old City 6 IMG 0023 3 University in Warsaw 11 Tenement house at the Old City 9

1. Niezwykła okładzina fasad.

System ELASTOLITH jest od ponad 50 lat stosowany do wykonywania najwyższej jakości okładzin fasad - zarówno przy budowie nowych budynków, jak i w przypadku renowacji.

 

W tym czasie niezliczona ilość obiektów zyskała wspaniałe wykończenie w formie mineralnej płytki klinkierowej pochodzącej z Holandii, kraju o średniowiecznych tradycjach budowlanych. ELASTOLITH podtrzymuje te tradycje, dbając o elegancki i naturalny wygląd elewacji przy wielokrotnym obniżeniu jej kosztów.

99619 sevilla stairs 5 Altrot na antrazit wnetrze 4 99222 3 a99621 herbst bunt living room3 99601 Marmorwiess biuro 99384 sfeerbeeld 99425 sfeerbeeld ab99617 rot nuance sfeerbeeld 4 99917 rot nuance restauracja 2 IMG office 3

2. Wewnętrzne piękno.

Zadbaj o niezwykłą atmosferę w swoim mieszkaniu lub biurze. Możesz zdecydować się na łagodną biel, wyrazistą czerwień, industrialną szarość lub jeden z wielu innych odcieni kolorystycznych.

 

Zastosowanie mineralnej płytki klinkierowej ELASTOLITH to gwarancja wyjątkowego klimatu i oryginalności Twojego wnętrza. Dlatego produkty ELASTOLITH są cenione i chętnie wykorzystywane przez dekoratorów wnętrz.

University in Warsaw 7 elastolith detal 2 Tenement house at the Old City 5 elastolith detal 4 Elblag 6 bud. 2015.2 University in Warsaw 18

3. Element dekoracyjny.

Okrągły słup? Półokrągłe ściany? Skomplikowane gzymsy? To miejsca idealne dla elastycznej płytki klinkierowej ELASTOLITH. Tam gdzie zastosowanie tradycyjnego, twardego klinkieru łączy się z technicznymi trudnościami, które lawinowo mnożą koszty oraz czas montażu, system ELASTOLITH jest w swoim żywiole. Unikalne właściwości mineralnych płytek klinkierowych ELASTOLITH pomogą rozwiązać naprawdę każdy architektoniczny problem.

Dowiedz się więcej